Şenol Güneş’ten şampiyonluk yorumu

Şenol Güneş’ten şampiyonluk yorumu

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Akhisar Belediyespor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Süper Lig’de Akhisar Belediyespor ile 3-3 berabere kalan Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, “Oyun üstünlüğümüz, skor üstünlüğüne yansımadı” dedi.

Mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Güneş, maçın ilk yarısında sahanın elverdiği çerçevede iyi futbol oynamaya çalıştıklarını ve gol de bulduklarını ancak beklemedikleri bir şekilde beraberlik golünü kalelerinde gördüklerini söyledi.

İkinci yarıda öne geçmelerine rağmen bir hata sonucunda skorun 2-2’ye geldiğini belirten Şenol Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hata sonucu yediğimiz üçüncü golden sonra dördüncü golü de yiyebilirdik. Bu hataların büyük olması bugün 2 puan kaybımıza sebep oldu. Oyun üstünlüğümüz, skor üstünlüğüne yansımadı. 3-2’den sonra daha fazla risk almak durumdaydık. 3-3’ü bulduk, 4-3’ü de bulabilirdik. Akhisar savaştı, elinden gayreti gösterdi, onları tebrik ediyorum. Bütün oyuncular elinden gelen gayreti gösterdi, kazanabilecekleri maçtı. Beklemeyen hatalarla 2 puan kaybettik. Üzgünüz puan için ama oyun olarak da hedef olarak da hiçbir şey şaşmadı. Çünkü biz iyi takımız, iyi oynuyoruz, her maçı kazanacak gücümüz var. Bazen bu tip takılmalar olabilir. Önümüzde Kayserispor maçı var, ona hazırlanacağız ve ondan sonra diğer maçları da alarak bizi bekleyen şampiyonluğa ulaşacağız.”

Stresli bir durum içinde olmadıklarını dile getiren Güneş, futbolcuların üzüntü yaşamasının doğal olduğunu belirterek, “Bu kadar emeğin çok basit şekilde kaybedilmesinde bazıları duygularını ağlayarak, bazıları hırslı olarak, bazıları sakin durarak… Hepsi üzgün, kazanabilecekleri bir maçtı” dedi.

“Rahat kazanabileceğimiz maçta 2 puan kaybettik”

Bir gazetecinin “Hafta içinde gündeme getirilen bazı konularla Beşiktaş’la ilgili algı operasyonu mu yapılıyor?” şeklindeki sorusu üzerine Güneş, “Algı operasyonu bizim dışımızda. Şartlar ne olursa olsun saha, zemin, rakip, hakem, biz onları konuşacak değiliz, biz işimize bakacağız. Bugün de biraz dikkat etseydik, hata yapmasaydık, rahat kazanabileceğimiz maçta 2 puan kaybettik. Enerjimizi ona harcamayalım” değerlendirmesinde bulundu.

Şenol Güneş, bütün oyuncularının kazanma isteğini ortaya koyduğunu vurgulayarak, “Kaleci konusunda Boyko da Tolga da Günay da hata yapabilir. Biz en iyi şartlarda takımın dengesini bozmadan verim almaya çalıştık. Bugün hatalar fazla yapıldı, Sivas’ta bu tarz hatalar yapılmadı. Çok arzulu, istekli olduğumuz ve rakibin gelmediği anlarda hata yaptık. Oynayan, oynamayan bütün oyuncular bizim” ifadelerini kulandı.

Kendilerini destekleyen büyük bir taraftar kitlesi olduğunu kaydeden Güneş, “Kendi sahamızda gibi oynadık. Onlar adına üzgünüm, maçtan galibiyetle ayrılmak isterdik, onlar bunu hak ediyor” diye konuştu. Güneş, Rodallega’nın Beşiktaş’la anlaştığı yönünde haberler çıktığının sorulması üzerine, şunları kaydetti:

“Kimin ne yazdığı ne konuştuğu bizi ilgilendirmez. Spekülasyonlara girmem, bizim dışımızda yazılıp, çiziliyor. Böyle bir şey mümkün değil. Zaten lig devam ediyor, transfer dönemi gelmedi. Bu tip algılar yapılabiliyor. Gelen, giden oluyor. Rakipten gelen, giden oluyor, bunlar konuşuluyor, bu bizim dışımızda. Biz işimizi yapacağız.”

“Sahası olmayan takımı lige almayacaksın”

Maçın oynandığı sahanın zeminiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Şenol Güneş, şöyle konuştu: “Sahanın zemini yakışmıyor, daha kötü hali vardı ama bu haliyle bile Süper Lig’e yakışmıyor. Sahası olmayan takımı lige almayacaksın. Bunu Akhisar için söylemiyorum, her takım için söylüyorum. Futbol bozarak değil, yaparak, iyi oynayarak oynanır. Futbolun gelişmesi için her şartı zorlamak lazım. Biz oynamaya çalıştık. En iyi hali bu olduğuna göre etkileyebiliyor. Bugün bizim sahamız, Fenerbahçe, Galatasaray, Konya’nın sahasının zeminine bakın, bir de buraya bakın.”

Şenol Güneş, ellerindeki 2 puanı verdikleri için üzgün olduklarını belirterek, “Yıkılmadık, yıkılacak bir takım değiliz. Hak ettiklerini bildikleri için üzgünler” ifadelerini kullandı.

(Kaynak/AA)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.