Galatasaray yönetimi şaşkın

Galatasaray yönetimi şaşkın

G.SARAY Yönetimi mali açıdan UEFA kıskacından kurtulmaya çalışırken futbol takımındaki çöküşe engel olmak için ise sezon başından bu yana tedbir üstüne tedbir alıyor… Fakat bir türlü bu alınan önlemler takımı ayağa kaldırmaya yetmezken bilakis işler daha da sarpa sarıyor.

Sezon başında yola Hamza Hamzaoğlu ve yeni yönetimi ile umutlu giren Galatasaray’da düşüşe ne yapılsa engel olunamadı. İşte yönetimin aldığı ancak düzelme sağlamayan tedbirler…

1- Hamzaoğlu’nun yerine Denizli

Geçen sezonu 3 kupa ile tamamlayan Hamza Hamzaoğlu yönetiminde G.Saray lige umutlu başlarken alınan sonuçlar ve ortaya koyulan futbol tartışma yaratırken Rize maçı sonrasında yollar ayrıldı. Hamzaoğlu ile ayrılığın gerekçesi olarak ise yönetimin kararlarına yönelik açıklama yapması olarak gösterildi.

2- Denizli göreve

Galatasaray’ın efsane futbolcusu ve teknik direktörü zor bir dönemde göreve gelirken o da düşüşe engel olamadı, istediği transferler yapılmazken tribünlerden ‘istifa’ sesleri yükselince Denizli de görevini bıraktı.

3- Florya’da değişim

Mustafa Denizli’nin rahat çalışmasına imkan tanımak adına yönetim Florya’da da değişime gitti. Mehmet Özbek’in yanı sıra Cenk Ergün ile birlikte scout ekibi de Arena’ya taşındı. Deplasmanlarda bile takım uçağına yönetici ve idareciler binmezken bu kararlar ne Denizli’nin ayrılığına engel oldu ne de takımın kötü gidişine.

4-Denizli sonrası

Mustafa Denizli’nin ayrılığı ile birlikte kulübün içinden birine takım emanet edilmek istendi. Fakat Orhan Atik&Claudio Taffarel ikilisi de kötü gidişata ortak oldu. Mehmet Özbek, Cenk Ergün ve futbolun diğer idarecileri Florya’ya dönse de olmadı!

5- Riekerink zamanı

Lisans sorunları nedeniyle bu kez altyapının başına getirilen Jan Olde Riekerink A takımın yeni hocası olurken Hollandalı da puan kayıplarına çare olamadı. Aslan ligde son iki maçında 5 puan kaybetti.

6- Primde yetmedi

Sezon başında primleri kaldıran yönetim takımı motive etmek için bitime kısa bir süre kala ‘parayı’ devreye soktu. Öncelikle yeni prim sistemi oluşturuldu, kazanılacak maçların ardından Avrupa kupalarına katılım hakkı alınması halinde yüklü bir miktar ödeneceği duyuruldu. Para motivasyonu da işe yaramadı, kayıplar sürdü.

7- Son çare maç başı

Prim sistemi ile Çaykur Rizespor maçı öncesinde bir kez daha oynandı. Normalde 20 bin TL olarak belirlenen galibiyet primi bu maç öncesinde 50 bin TL gibi astronomik bir düzeye getirildi. Ancak bu da oyuncuların kazanmasına yetmedi.

8- Kimseye borç yok

UEFA ile yapılan görüşmelerde elini güçlendirmek isteyen yönetim, oyuncuların tüm alacaklarını ödedi. Uzun yıllar sonra kimsenin kulüpte alacağı para kalmazken başkan Özbek de her fırsatta bunun altını çizdi. Para alamadıkları dönemlerde şampiyonluğa koşan Galatasaraylı futbolcular paralarını aldıkları dönemde ise zirvenin bir hayli gerisinde kaldı.

Derbide giderse cezalar gelecek

G.SARAY yönetimi, sert tedbirler almak için F.Bahçe ile oynanacak derbiyi bekliyor. Arena’da alınacak galibiyet için yönetim şu anda takıma her türlü desteği veriyor.

FAKAT şu ana kadar kredisini tüketen oyuncuları F.Bahçe derbisini de kaybetmeleri halinde zor bir dönem bekliyor. Gelecek sezona yönelik operasyonu da gerekirse bu sezondan başlatmayı düşünen yönetim kurulu, bazı oyuncularla yolların ayrılması ve para cezası gibi tedbirleri de kaybedilmesi halinde derbi sonrasında masaya yatıracak.

(Kaynak/Vatan)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.