TT Arena’ya ulaşımda yeni plan!

TT Arena’ya ulaşımda yeni plan!

Galatasaray Yönetimi, Türk Telekom Arena’ya ulaşım ve çıkışta yaşanan bütün sorunları masaya yatırdı.

Cimbom’da adeta kanayan yara haline gelen Türk Telekom Arena’ya ulaşım sorunu nihayet çözülüyor.

Dursun Özbek başkanlığındaki yönetim kurulu ulaşım ve tahliye sorununu masaya yatırdı. Toplantıda stadın neden tıkandığı, tahliye planı, yol düzeni ve otopark problemleri ele alındı.

Kombine kart sahiplerinin bile yaşanan sıkıntılardan dolayı maçlara gidememesi üzerine ayrıntılı bir çalışma yapan yönetim kamera kayıtları ile maç sonlarında yaşanan tıkanıklığı bizzat tespit ederken, bunun nedenleri üzerinde uzmanların da görüşlerini aldı. Buna göre stadın 15 dakikada tahliyesi için düğmeye basıldı. Metro sorunu için ilgili birimlerden garanti alan yönetim rahat nefes aldı.

Rakamlarla tespit edilen çalışmaya göre maç sonlarında yaşanan ve birçok taraftarın maça gitmeme nedeni olarak gösterilen tıkanmaların çözümü üzerinde duruldu. 3 bin 400 araçlık bir otoparka sahip TT Arena’nın çıkışında 7 şeritlik yolun bağlantıda 5 daha sonra ise 3,5 şeride düşmesi ana sorunlardan biri olarak görülüyordu. 1 saatte tek şeritten ortalama 3600 aracın tahliye edildiği noktasından hareketle her detay düşünüldü ve stadın çevresindeki güvenlik araçlarının bekleme yeri dahil olmak üzere yeni bir planlama getirildi.

OTOBÜS DESTEĞİ

Bununla beraber otopark kartı olmayanlar stadın karşısında İspark’ta da 2 bin araçlık otoparka araçlarını bırakabiliyordu. Böylece maça araçla gelecek 19 bin taraftarın stattan çıkarken oluşan sorunlar ince dokunuşlarla halledilecek. Ayrıca 100 otobüslük organizasyon yapılacak. Bununla da tahmini 15 bin kişinin sorunun çözüleceği öngörülüyor. Geriye kalan yaklaşık 15 bin taraftarın ise metro ile stattan tahliyesinin gerçekleşebileceği düşünülüyor. Galatasaraylı yönetimin metronun yetişmesi ve tahliye konusundaki detaylar üzerinde de yoğun çalışma yürütüyor.

(Milliyet)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.