Trabzonspor’un yeni teknik drektörü belli oldu

Trabzonspor’un yeni teknik drektörü belli oldu

Trabzonspor’un efsane ismi 2. kez teknik direktörlük koltuğunda… Hami Mandıralı, dün Başkan Muharrem Usta’nın davetiyle Trabzon’a geldi, sezon sonuna kadar anlaşma sağladı. Ayrıca Trabzonspor Mandıralı’yla anlaşma sağnadığını KAP’a bildirdi.

Ersun Yanal, Lucescu, Juande Ramos… Trabzonspor’da gündeme çok teknik direktör geldi ama Başkan Muharrem Usta, tercihini Bordo-Mavililer’in efsanesi Hami Mandıralı’dan yana kullandı. Kurmaylarıyla birkaç gündür toplantılar gerçekleştiren Usta, kısa görev süresinde önemli izler bırakan, ‘dikine futbol’ felsefesini akıllara kazıyan Mandıralı ile dün sabah saatlerinde telefonla görüştü ve kendisini Trabzon’a davet etti.

‘Sana çok güveniyoruz’

Başkan Usta ile Mandıralı akşam saatlerinde buluştu ve el sıkıştı. Görüşmede Mandıralı’nın, “Benim hiçbir ön şartım yok. Her zaman söylediğimi bir kez daha söyleyeyim; göreve hazırım” sözleri Usta’yı etkiledi ve Trabzonspor’un patronu, “Ekonomik olarak çok ciddi bir tabloyla ve UEFA açısından ciddi yaptırımlarla karşı karşıyayız. Elimizde çok iyi bir kadro var, bunun karşılığını verip, altyapıdan gelecek yeteneklerle yola devam etmeliyiz. Tabii ki burada yarışmaktan asla vazgeçmeden. Sana çok güveniyoruz” mesajlarıyla hocasına ‘hayırlı olsun’ dedi.

9. alıp 4. yapmıştı

Bugünden itibaren Beşiktaş maçının hazırlarında sahaya çıkacak olan Hami Mandıralı, daha önce de Mustafa Akçay’ın görevi bırakmasının ardından işbaşı yapmış, 9. sırada aldığı Trabzonspor’u sezon sonunda 4. sıraya oturtmuştu. Tüm kadro sıkıntılarına rağmen pozitif futbol ilkesinden vazgeçmeyen Mandıralı’nın oyunu tüm kamuoyunda takdir toplamıştı.

MİNİ YORUM (Serhat Demirtaş)

En büyük transfer

Eğer Lucescu, Ramos gibi isimler olmuyor ya da olamıyorsa, sezonun boyu bu kadar kısalmışsa en doğru tercihtir Hami Mandıralı. Sadi Tekelioğlu’na bir türlü gerekli güveni veremeyen ve hep bir arayış içinde olan yönetim, deneyimli hocanın günü kurtarmak dışında gelecek planı yapamamasının en büyük sorumlusuydu. Bir karar vermeleri gerekiyordu, verdiler. Hami hoca da bence iç piyasada verilebilecek en iyi karardı. Taraftar seviyor, inanıyor, kredisi çok yüksek. Futbolcuların tartışamayacağı müthiş bir Trabzonspor kariyeri var. Bu durum yönetimin bile avantajı, tepkilere karşı paratoner etkisi yapabilir. Hami Mandıralı, Trabzonspor’un en büyük transferidir.

KAP’A BİLDİRİLDİ

Trabzonspor, Hami Mandıralı’yı takımın başına getirmesiyle ilgili olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama yaptı ve konuyu resmiyete kavuşturdu.

Açıklamada şöyle denildi:

Profesyonel Futbol Takımımız teknik direktörlüğü konusunda Sayın Hami Mandıralı ile bir senesi opsiyonlu olmak üzere bir buçuk yıllık anlaşma sağlanmıştır.

Anlaşmaya göre;Sayın Hami Mandıralı’ya aylık 100.000.TL ödenecektir.

Kamuoyunun bilgisine duyurulur.

Saygılarımızla

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.