TFF, ‘eşcinsel’ tazminatı ödeyecek

TFF, ‘eşcinsel’ tazminatı ödeyecek

Eşcinsel olduğunu açıkladığı için hakemlikten atılan Halil İbrahim Dinçdağ, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan 23 bin TL tazminat almaya hak kazandı.

Eşcinsel olduğunu açıkladığı için hakemlikten atılan Halil İbrahim Dinçdağ, hukuk mücadelesini bırakmadı. Eski hakeminin, cinsel kimliğini açıkladıktan sonra işsiz kalmasına neden olmakla suçladığı Türkiye Futbol Federasyonu’na açtığı 110 bin TL’lik tazminat davası karara bağlandı.

Talepleri kısmen kabul edildi. İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan 20. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında, davacı Halil İbrahim Dinçdağ ve avukatı hazır bulundu. Mahkeme davacının maddi ve manevi tazminat taleplerinin kısmen kabul etti.

Buna göre Dinçdağ’a 3 bin TL maddi, 20 bin TL de manevi tazminat ödenmesine karar verildi. Dinçdağ: Bu bir zaferdirEski hakemin avukatı Fırat Söyle, “Adaletin yerini bulmasından dolayı sevinçliyiz, ancak rakamla ilgili bir temyiz söz konusu olacak” dedi. Dinçdağ ise “29 Aralık 2015 futbolda homofobiyle mücadele ve LGBT hareketi için Türkiye’de bir zaferdir” yorumunda bulundu.

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.