TBF’den Aziz Yıldırım’a yanıt

TBF’den Aziz Yıldırım’a yanıt

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Aziz Yıldırım’ın Ergin Ataman hakkında söyledikleriyle ilgili açıklama yayınladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Aziz Yıldırım’ın A Milli Takım Antrenörü Ergin Ataman hakkında söyledikleriyle ilgili bir açıklama yayınladı. TBF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

Birkaç gün önce bazı medya organlarına verdiğim demeçte üst düzey bir antrenörü, 10 ay boşta oturtup, 2 ay Milli Takım’ı çalıştırmaya ikna etmenin mümkün olamayacağını dile getirmiştim. Biz Sayın Ergin Ataman ile Milli Takım antrenörlüğü konusunda anlaşma imzaladığımızda kendisi zaten hali hazırda Galatasaray Spor Kulübü’nün sözleşmeli hocasıydı. Ben de Milli Takım antrenörünün sadece Milli Takımı çalıştırması konusunda Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım ile aynı düşünceleri paylaşıyorum. Bunun değerlendirmesini önümüzde oynayacağımız Avrupa Şampiyonası sonrası yapacağız. Zaten FIBA’nın değişen kuralları sonrası milli maçlar 2016 Kasım ile 2017 Mart ayları arasında oynanacak.Haliyle de böyle bir uygulamaya gitmek gerekecek. Ancak şu an Milli Takımımız’ın hedefine ulaşması için kenetlenme ve destek verme zamanıdır. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım’ın söylediklerini tartışabiliriz. Ama bu açıklamaların zamanlaması yanlış olmuştur. Milli Takım’a her zaman destek olan, her kategoride oyuncu veren Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bu şampiyonada da, öncekilerde olduğu gibi 12 Dev Adam’a tam destek vereceğinden şüphem yoktur.

Kamuoyunun bilgisine sunarım.

Harun Erdenay
TBF Başkanı

(Kaynak/Fanatik)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.