Taraftarından puan istedi!

Taraftarından puan istedi!

Şota Arveladze, “Bir kişi yazı getirmiyor, bir çiçekle bahar olmuyor, bize şehir lazım. Bana ve takıma, içeride oynadığımız maçlarda taraftarın aldığı 25 puan lazım” dedi.

Teknik Direktör Şota Arveladze, Trabzonspor Dergisi’ne yaptığı açıklamada, taraftarın dik oynayan, kazanmaya odaklı bir takım izleyeceğini vurgulayarak, “Net bir şekilde top oynayan, hücuma giden, topa baskı yapan, pozisyona giren gol atan bir takım istiyorum” ifadesini kullandı.

Takım için destek isteyen Gürcü hoca, taraftarın kulübe karşı sorumluluğu bulunduğunu anlatarak şunları kaydetti:

“En azından tribüne gelmeliler. Real Madrid son 10 yılda 1 milyar 200 milyon dolar harcadı ama geçen sene son saniyede Ramos’un attığı golle kupayı kazandı. Olmayabilirdi de. Hocaları teknik adamları değişti ama taraftarı değişmedi. 90 bin kişi her zaman yerini aldı. Rakiplerimiz de bunu yapabiliyor. Bizi en azından 25 bin kişi desteklemeli.”

Tek başına başarının mümkün olmadığını vurgulayan Arveladze, “Bir kişi yazı getirmiyor, bir çiçekle bahar olmuyor, bize şehir lazım. Bana ve takıma, içeride oynadığımız maçlarda taraftarın aldığı 25 puan lazım. Hocası ile rakibi baskı altına alsın istiyorum. Dışarıdaki maçları ben hallederim ama içeride ben 1-0 başlamak zorundayım. Çünkü ben futbolculuk yıllarımdan böyle hatırlıyorum. Taraftarın coşkusunu takıma sahip çıkışını hatırlıyorum” değerlendirmesini yaptı.
‘10 ya da 20 yaş gençleştim’

“Teknik direktör olarak Trabzonspor’da ilk çıktığım maçta 10 ya da 20 yaş daha da gençleştim. 10 saniye bile olsa insan kendini bu kadar genç hissedebilir mi? Oh, dedim kendi kendime. Hatta ‘üzerimde bir de forma olsa, top koştursam’ diye geçirdim içimden.”

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.