Şenol Güneş yıldız futbolcunun menajerini kovdu!

Şenol Güneş yıldız futbolcunun menajerini kovdu!

şenol-güneş-ilk-sampiyonluguna-ulasti-2163008
Bilic’ten boşalan koltuğa daha önce de görüşülse de sportif direktörlük unvanı oluşturulmasından dolayı el sıkışılmayan Şenol Güneş oturdu.
 
Güneş, Türk futbolunun en tecrübeli hocalarının başında. A Milli Takımımız’a 2002 Dünya Kupası’nda 3.’lük başarısı tattıran bir teknik adam, bunun yanında kaleciliği döneminde A Milli Takım ve Trabzonspor’un efsanesi…
 
Disiplinli ve katı olduğu biliniyor. Olgunlaşan ve oturmak üzere bir takımı devralan Şenol Hoca, gelir gelmez tesislerde fırtına estirmeye başlar.
 
Tesisin yenilenmesi de hocanın stresini daha da artırır. Sezon başı çalışmaları 1-2 gün İstanbul’da olacaktır. Tesiste soyunacak oda bile yoktur. Ufak bir alan bırakılmış, bu şartlarda Beşiktaş, 2015-16 sezonuna hazırlanmaya başlamıştır.
 
GÜNEŞ A’DAN Z’YE HER ŞEYE KARIŞIYORDU
 
– Şenol Hoca aşırı titiz olduğu için içerideki inşaat işlerinden, işçilere, malzemecilere, aşçılara kadar aklınıza kim gelirse karışmaya başlar.
 
Tesisteki bu işler yeni zeminin hazırlanması dahil toplam da yaklaşık 6 ay sürünce Güneş’in sıkıntısı daha da artar ve çok kısa süre içinde de Nevzat Demir Tesisleri’nde herkes tam anlamıyla bunalıma girer. Bu duruma futbolcular da şaşırır ama seslerini çıkarmazlar.
 
MEDYAYA VE OYUNCULARA KARŞI AGRESİFTİ
 
– Çalışmaların İstanbul etabı bittikten sonra sırada Almanya’daki kamp vardır. Bielefeld’de birçok dünya kulübünün ve milli takımın konakladığı kamp tesisleri ayarlanmıştır. Ancak Şenol Hoca sanki birileri tarafından farklı yönlendirilmiş gibi çalışanlara, medyaya hatta oyunculara karşı çok agresiftir.
 
Bu kamp boyunca, Bilic’teki rahat ortamı bulamayan oyuncuların aralarında yaptıkları sohbetlerde “Bu sene işimiz zor. Hoca çok ters bir adama benziyor, yandık” sözleri yankılanmaya başlar.
 
GOMEZ: ŞENOL HOCA, MAGATH’TAN BİLE SERT
 
– Hatta kampa sonradan katılan Mario Gomez’in bile daha sonra arkadaşlarına, “Ben Magath ile de çalıştım ama Şenol Hoca ondan bile sert” demesi gelinen noktayı iyi anlatır.
 
ALMANLAR BİLE PATLADI
 
– Şenol Güneş’in sert çıkışları yalnız kendi ekibine karşı da değildi. Bir sabah idmanı öncesi, iki-üç kez söylenmesine rağmen sahanın ıslatılmadığını gören Güneş deliye döner.
 
Ve o dönemki idari menajer Semih Usta aracılığıyla Alman görevlilerle tartışır. Daha sonra ise “Bir daha buraya gelmeyeceğiz. Sözleşmeyi de iptal edin” komutunu verir.
 
Güneş’in hala bu kararında ısrarcı olduğu ve Siyah-Beyazlı takımın yeni sezon için bu nedenden dolayı Almanya’ya gitmeyeceği belirtildi.
 
TOLGAY’IN MENAJERİNİ KOVDU
 
– Almanya kampında takıma kondisyon yükleyen Şenol Hoca, kamp yapılan otele kimsenin girmemesi emrini verir.
 
Tesis çalışanları bile zorunlu olmadıkça futbolcuların yanına yaklaşamaz. Ancak bir gün Tolgay Arslan’ın izin saatleri dışında babası ve menajerini ile beraber oturduğunu gören Şenol Hoca tepkisini hemen gösterir.
 
Tolgay’ın babasına bir şey demeyen Güneş, menajerini hemen oradan kovar ve bir daha otele kesinlikle menajer gelmesini yasaklar.
 
Basına kapalı antrenmanlara futbolcuların yakınlarını bile almaz. Bu olay diğer oyunculara da örnek olur.
 
Hatta Tolgay’ın babası bu olaydan sonra bir televizyon kanalına oğlunun takımdan ayrılmak istediğini açıklar ancak Tolgay daha sonra olayın yanlış yönlere çekildiğini söyleyerek konuyu kapatır.
(Kaynak/HaberTürk)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.