Şampiyonlar Ligi torbaları belli oldu

Şampiyonlar Ligi torbaları belli oldu

Türkiye’yi Sarı-Kırmızılıların temsil edeceği UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 2015-2016 sezonu grup kuraları bugün Monaco’da çekilecek.

Grimaldi Forum’da TSİ 18.45’te başlayacak kura çekiminde Devler Ligi’ne doğrudan katılacak 22 takım ile play-off turundan gelecek 10 takım, gruplara ayrılacak.

Kuraya katılacak 32 takım, UEFA’nın kulüpler sıralamasında aldığı puanlara göre torbalara dağıtılacak. UEFA sıralamasında ilk 7’de yer alan ülkelerin lig şampiyonlarının seri başı olmasını öngören yeni kurala göre, Barcelona, Chelsea, Bayern Münih, Juventus, Benfica, PSG ve Zenit, çekilişe 1. torbadan katılacak. 2015 Şampiyonlar Ligi kupasını kazanan Barcelona, liginde de şampiyon olduğu için ülke sıralamasında 8. olan Hollanda’dan PSV da ilk torbada yer alacak.

Türkiye ligi şampiyonu olarak “Devler Ligi”ne grup aşamasından katılma hakkı elde eden Galatasaray, kuraya 3. torbadan girecek.

İspanyol ekibi Sevilla, “Avrupa Ligi şampiyonu” unvanıyla turnuvada mücadele eden ilk kulüp olacak. La Liga 2014-2015 sezonu 4’üncüsü Valencia da play-off turunda Monaco’yu elediği için İspanya, grup aşamasına 5 kulüple katılan ilk ülke olacak. Kurada, aynı ülkenin takımları, aynı grupta yer alamayacak. Şampiyonlar Ligi’nde takımlar 8 gruba ayrılacak.

Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar, turnuvada son 16’ya adını yazdırırken, 3’üncü sırada tamamlayanlar ise yoluna Avrupa Ligi’nde devam edecek. Grup sonuncuları için Avrupa defteri kapanacak.

fft16_mf5991942

(Kaynak/Milliyet)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.