Riekerink’in Beşiktaş planı

Riekerink’in Beşiktaş planı

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Süper Lig’in lideri Beşiktaş’ın maçlarını analiz ederken, Avrupa yolunda kendileri için 3 puanı getirecek formülü belirledi: Tolga Zengin ve savunmanın uyumsuzluğu…

Hollandalı çalıştırıcı, günlerdir Beşiktaş’la yatıp kalkıyor, rakibi analiz etmek için çalışıyordu. Son değerlendirmelerini ekibiyle beraber yapan Riekerink, Beşiktaş’ın orta saha ve hücumda saygı duyulması gereken bir ekip olduğunu dile getirdi, ancak savunma ile kalede ciddi sorunların olduğuna dikkat çekti.

Yan toplar!

Riekerink özellikle Tolga Zengin ile defansın uyumsuzluğu üzerinde durdu. Tolga’nın yan toplarda yaşadığı soruna da dikkat çekilirken, duran toplarda da Denayer ile Hakan Balta’nın öne çıkması gerektiği vurgulandı.

Galatasaray’ın pas trafiğine, hızla kontralarına karşı özellikle iki bek Sabri ile Carole’den kademeye girmeleri istenirken, Beşiktaş ataklarına yön veren Oğuzhan ile Sosa’ya rahat hareket alanı verilmemesi uyarısı da yapıldı. Siyah-beyazlıların, gol geciktikçe kazanmak için risk alacağını tahmin eden Riekerink’in bu yüzden oyuncularından sabırlı ve kontrollü oynamalarını istediği bildirildi.

Galatasaray bu sezon kötü gitmesine rağmen evinde başarılı oldu. Sarı-kırmızılı takım, ligde 14 maçta sahasında yenilmeyerek ligin en iyi ikinci ekibi konumunda.

(Kaynak/Milliyet)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.