Rıdvan Dilmen’den Pereira’ya sert eleştiri

NTV ve NTVSpor’da yayınlanan “%100 Futbol” programının yorumcusu olan Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’nin deplasmanda Shakhtar Donetsk’e 3-0 mağlup olup Şampiyonlar Ligi’ne veda ettiği karşılaşmanın ardından tespitlerde bulundu. İşte Dilmen’in tespitleri…

İlk maç 0-0 bitmiş. Yılların tecrübeli teknik adamı Lucescu, basın toplantısında Fenerbahçe’nin aynı formatta çıkmasını beklemiyorum dedi. Ama gördük ki Vitor Pereira, benim oyun planım bu diyor. Fenerbahçe, bu formatıyla, şampiyonluğa oynar mı? Oynar. Bir takıma 7 tane atar mı? Atar. Ancak uluslararası seviyede bu formatla oynanmaz. Lucescu planlasa, Fenerbahçe soyunma odasına gidip böyle oynayın dese ancak böyle olurdu.

Shakhtar Donetsk ne oyunuyor? 4-2-3-1. Real Madrid ne oynuyor? 4-2-3-1. Futbol çok basit bir oyun. Fenerbahçe 4-4-2 oynamıyor. Fenerbahçe 4-1 ve önde 5’li oynuyor. Fenerbahçe’de önde oynayan oyuncular bugüne kadar hiç yapmadıkları kadar faul yapacaklar. Avrupa’da en sıradan ekiplerin bile sahip oldukları organizasyonları var. Fenerbahçe’de Şampiyonlar Ligi seviyesindeki karakteri görmedim.

Devre arasında Fenerbahçe’nin bir üst tura uçarak değil, tutarak gidebileceğini söylemiştim. 80’e kadar gol yememeleri de gerekiyordu. Bugün yarın ligde oynadığınız bazı takımlara karşı çok rahat galibiyet elde edersiniz ama Avrupa Arenası’nda böyle olmaz. Vitor Pereira, Nou Camp’a gitse de böyle oynayacak gibi. Pereira, harakiri yaptı.

Cuma günü kuralar çekilecek. Southampton ve West Ham United dışında çok sayıda favori takım var ama Fenerbahçe’ye bu hoca ve bu karakteri ile hiçbir zaman Avrupa’da favori diyemem ama Türkiye’de 80’den aşağı gol atmaz. Bir maçta 4-1 de yenilebilir. Fenerbahçe’nin uluslararası düzeyde kadrosu var ama oyun yapısı uluslararası düzeyde değil. Elenmemesi mümkün değildi. Çok acayip şeyler olması lazımdı ama Türkiye Ligi’nin de favorisi olurlar.

Ne kadar hazır olursanız olun Avrupa’nın en zayıf takımı da gelse elenme şansınız var. Başkanlar, antrenörlerin işine karışmaz ama futbol sohbeti yaparlar. Aziz Bey, ne yapsın ne etsin, futbol sohbeti yapsın. “Biraz da şöyle denesin”

İsmail Kartal’ın takımının en büyük problemi coşkuydu. Fenerbahçe, yapılanmayı şampiyon olduğu yıl yapmalıydı. Fenerbahçe, o coşkusunu Robin Van Persie ile birlikte yapabilecek mi? Bekleyip görmek lazım. Antrenörün kesinlikle ve kesinlikle bir “B” planı olur. Vitor Pereira’nın tribüne gönderilmesi takımı etkilemesi %1’i geçmez. Hocaya, “Atılmasaydı Fenerbahçe elerdi” diyemem.

(Sporx)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.