Rıdvan Dilmen: Galatasaray’da bir kaos var!

Rıdvan Dilmen: Galatasaray’da bir kaos var!

Rıdvan Dilmen, Galatasaray’da Hamza Hamzaoğlu ile Burak Yılmaz arasında sorun olduğunu vurguladı.

NTV Spor’da yayınlanan %100 Futbol programının yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray’ın evinde Osmanlıspor’a 2-1 mağlup olduğu karşılaşmayı değerlendirdi. 
 
Hamza Hamzaoğlu ile Burak arasında kriz olduğunun altını çizerek, “Hamza hocanın yerinde olsam herkesi çıkarırım Burak’ı çıkarmam” diyerek tepkisini dile getirdi.
 
Hamzaoğlu’nun geçen hafta Burak Yılmaz hakkında yapmış olduğu “Kamçılamak için oynatmadım” sözlerini hatırlatan Dilmen, “Bu hafta da kamçılamak için mi çıkardın. Hamzaoğlu, Burak’ı neden çıkardı. Kendi haklılığını göstermek için geçen hafta bu demeci verdi” diyerek tepkisini gösterdi.
 
Dilmen’in değerlendirmeleri şöyle:
 
“Maçtan sonra Muslera, taraftara ‘kabahat bende’ dedi. Muslera, iki haftada 5 puan kayıpta ciddi hatalar yaptı ama bireysel olarak bu kayıpları sadece Muslera’ya bağlayamayız. Galatasaray’ın kötü gidişatı transfer politikasıyla başladı. Yedek kalecisi kimsenin tanımadığı İsmail Çipe. Bir tane kaleci alamadılar.
 
Melo herkes antrenmandayken takıma katılmadı. Bu maçta oyuna girdi, fiziksel olarak hiç iyi seviyede değil. Hiç bu kadar kuvvetsiz görmemiştim. Yürüyecek hali yokken sahaya sürüldü. Bunlar hep bir krizdir. Sonra birdenbire Burak-Hamza Hamzaoğlu krizi ortaya çıktı.
 
Burak Yılmaz’ı kamçılamak için mi 57’nci dakikada oyundan çıkardın? Sivas maçında yedek kalıp, hırslandı işte tamam. Herkesi çıkarırım, Burak’ı çıkarmam. Hamza Hoca’nın Burak ile sorununu mutlaka halletmesi lazım.
 
Osmanlıspor, Galatasaray’ı yordu. Galatasaray’ın bu kadrosunun zaten yorulmaması mümkün değil. Demek ki futbolun gerçeğine döneceksiniz.
 
Takımlar Türkiye’de garip formatlar üretmeye başladılar. Podolski santrfor olarak oynatılmamalı. Podolski, van Persie, Mario Gomez, hedefi olan oyuncular değil.
 
Hayırlı mağlubiyetler sadece teknik dersler çıkarmak anlamında değildir, transfer hamleleri için de hayırlı mağlubiyetler geçerlidir. Hamza Hamzaoğlu’na Abdurrahim Albayrak, Ali Dürüst gibi bir kalkan lazım. Doğrudur, yanlıştır ama Türkiye’nin gerçeği bu. Sürekli Burak, Emre, Sneijder gibi oyuncularıyla  yaşadığı sorunlar sebebiyle çıkıp hesap vermek durumunda kalıyor. Bir kaos var. Florya organizasyonunda bir problem var. Bunlar hep sahaya yansır.
 
Son dakikalarda bir karambolde Melo, Umut’a bir pozisyonda kızarak, takım arkadaşını tribünlerin önüne attı. Bu tür diyaloglar işte krizdir. Galatasaray’da geçen sezon başarıyı getiren arkadaşlık bitmiş.
 
Hamza Hamzaoğlu Burak’ı savunma yapmadığı için çıkardığını açıkladı. 2-1 mağlupken Burak savunma yapmayıversin, üçüncüyü ye, ne olacak. koru korumaya çalışan rakip karşısında karambollerde her an gol atabilecek bir oyuncu. Sivas maçında da aynı sebebi göstermişti. Bu cevap beni tatmin etmedi.”

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.