Pereira’nın taktiği tuttu

Pereira’nın taktiği tuttu

Fenerbahçe‘de Pereira’nın Mehmet Topal açılımı tuttu… Sezon başından beri savunmayı oturtmak isteyen ve bu nedenle çok eleştirilen Portekizli teknik hocanın Mehmet Topal ile yaptığı hücum hamlesi olumlu sonuçlandı.

Mücadele öncesi Mehmet Topal’dan hücum yönünü göstermesini isteyen genç çalıştırıcı, oyuncusundan sürekli olarak hücuma destek vermesini, savunmanın arkasına sarkmasını istediğini söyledi.

Savunmadaki başarının hücumda da gösterilmesi için orta alan oyuncularının hücuma katkı sağlamaları gerektiğini düşünen Pereira bu maçtan önce Mehmet Topal’a önemli bir rol verdi.

CITY’Lİ YAYA TOURE GİBİ

Topal karşılaşmayı 11 bin 110 metre koşu ile tamamlarken takımının en çok mesafe kat eden oyuncusu oldu. Bu koşuların büyük bölümünü hücumda yapan Mehmet Topal iki kez savunma arkasına sarkarak Hasan Ali ve Robin Van Persie’nin attığı gollerde asisti yapan isim oldu.

Manchester City’nin yıldız oyuncusu Yaya Toure gibi hücumda ve savunmada aynı başarıyı gösteren Topal, maç sonunda en mutlu isimdi. Karşılaşma sonrası Malatya’dan gelen kardeşi İsmail ile kucaklaşan Mehmet Topal mutluluğunu paylaştı.

Vitor Pereira ve takım arkadaşlarının tebrik ettiği Topal bundan sonraki maçlarda da sarı lacivertlilerin hücum planının önemli bir parçası olacak.

(Kaynak/Hürriyet)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.