Pereira iki ayda Türkiye’ye alıştı

Pereira iki ayda Türkiye’ye alıştı

Portekizli hoca, Türkiye’ye geleli 2 ay olmasına rağmen tam bir çay-simit hastası olmuş durumda. Olympiakos’tan ayrılıp Fenerbahçe’nin başına geçtiğinde soru işaretleriyle yaklaşılan Vitor Pereira kısa sürede herkesin takdirini kazanmayı başardı… Saha kenarındaki hırslı tavırlarıyla Fenerbahçeli taraftarların sevgilisi olan Portekizli teknik adamın Türkiye’ye geleli 2 ay olmasına rağmen bizden biri haline geldiği ortaya çıktı.

Türk yemek kültürünün büyük bir hayranı haline gelen Vitor Pereira’nın sabah kahvaltılarında simit ve beyaz peyniri masasından eksik etmediği öğrenildi. Sucuklu yumurtayı da çok seven başarılı hocanın tam bir çay hastası haline geldiği de belirlendi. Vitor Pereira, Türkiye’ye gelen birçok yabancı gibi kısa sürede kebap hayranı da oldu. Portekizli teknik adamın akşamları sık sık teknik heyetteki yardımcıları ve futbolcularla birlikte kebapçıya gittiği gelen bilgiler arasında. Pereira’nın Aziz Yıldırım’la da birçok kez kebapçıya gittiği belirlendi.

DERSLERE BAŞLADI, İDMANDA TÜRKÇE KONUŞUYOR!

Pereira’nın Türkiye’de yaşadığı değişim sadece yemek kültürüyle sınırlı değil… Fenerbahçe’ye imza attığı ilk günden itibaren Türkçe dersleri almaya başlayan Portekizli hoca şu anda idmanlarda oyuncularına sık sık Türkçe uyarılarda bulunmaya başladı. Aziz Yıldırım ve yöneticilerle görüşmelerinde de Türkçe gelimeler kullanan Pereira’nın bu görüntüsü Sarı-Lacivertli camiada herkesi fazlasıyla memnun ediyor. Yöneticiler, Pereira ile ilgili olarak, “Kısa sürede bu kadar benimsenen bir yabancı hoca son yıllarda hiç gelmemişti” ifadesini kullanıyor.

SUCUKLU YUMURTA, SİMİT HASTASI

Sabah kahvaltılarında mutlaka sucuklu yumurta isteyen Pereira ayrıca tam bir simit hastası. Portekizli hoca simiti masasından eksik etmiyor.

KARIŞIK KEBAP

Türkiye’ye gelen birçok yabancı isim gibi Vitor Pereira da kısa sürede kebap hayranı oldu.

(Kaynak/Takvim)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.