Nike’tan NBA’ye 1 milyar dolarlık sponsorluk!

Nike’tan NBA’ye 1 milyar dolarlık sponsorluk!

Dünyanın 1 numaralı basketbol organizasyonu olan NBA (Amerikan Basketbol Ligi) ile spor malzemesi üreticisi Nike, tarihin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza attı.

Nike firması, tam 1 milyar dolar karşılığında NBA’in forma sponsoru oldu. 2017-18 sezonundan itibaren başlayacak olan 8 yıllık anlaşmaya göre Nike, her yıl NBA’e 125 milyon dolar ödeyecek.

Nike sözleşme gereği NBA ürünlerinin tasarım ve formalarını yapmak üzere küresel haklara sahip olacak.

NBA yöneticilerinden Adam Silver, anlaşmayla ilgili olarak, “Nike, basketbolun küresel bir oyun haline gelmesinde çok önemli bir enstrüman olacak” dedi.

NBA Başkanı Adam Silver yaptığı açıklamada “Nike ile yaptığımız bu anlaşma bize global pazarlama açısında yeni bir hava katacak. Nike bizim forma sponsorumuz olarak forma ve saha içi ürünlerinde kullanacağı en son teknoloji ile bizim oyunu dünya çapında büyütme çalışmalarımızda çok etkili olacaktır” ifadelerini kullandı.

NBA’in mevcut sponsoru bir diğer spor malzemeleri üretici olan Adidas, yaklaşık 400 milyon dolar değerindeki 11 yıllık NBA sponsorluğunu yenilememe kararı aldı. Böylece Nike’ın NBA ile sözleşmesi 2017-2018 sezonunda başlayacak.

(Hürriyet)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.