Mondragon, Galatasaray’a kefil oldu!

Mondragon, Galatasaray’a kefil oldu!

Lukas Podolski’nin Sarı-Kırmızılı formayı giymesi adına geri sayıma geçilip Arsenal’in vereceği yanıt beklenirken, perde arkasında bu transfer için Galatasaray’a büyük katkı sağlayan gizli bir isim ortaya çıktı…
O isim, eski dost kaleci Faryd Mondragon…
6 ay içinde Galatasaray’a ikinci kez “Evet” diyen Alman golcünün olumlu yanıtının arkasında Mondi’nin referansı büyük önem taşıyor.
Köln’de Mondragon ile birlikte oynayan ve çok yakın dostlukları olan Podolski, G.Saray’dan teklif aldığı 2 dönemde de eski takım arkadaşı ile görüştü.
Köln’de forma giyerken Podolski’nin transfer edilebilmesi için 500 bin Euroluk alacağından dahi vazgeçmeyi göze alan Mondragon, yakın dostuna, 6 yıl forma giydiği Galatasaray konusunda öyle bir referans verdi ki, ünlü yıldız Arsenal’den kazandığının da altına G.Saray’a “Evet” dedi.

“Asla pişman olmazsın”
Mondragon, Alman yıldıza, “Hayatında, futbol kariyerinde görmediğin ilgiyi Galatasaray’da yaşarsın. 24 yıllık kariyerimde 10 farklı kulüpte forma giydim ancak orada yaşadığım güzel günleri, başarılardaki o coşkuyu, ilgiyi hiçbir yerde görmedim. O yüzden Türkiye’yi ve İstanbul’u ben asla unutamam. İstanbul’a ve Galatasaray’a gittiğine asla pişman olmazsın. Kariyerin için şu anda en doğru adres Galatasaray” dedi.
Podolski’nin G.Saray’a Ocak ve Haziran 2015’te “Gelirim” demesinin perde arkasında çok güvendiği Mondi’nin bu sözleri önemli rol oynadı.

Arsenal ‘Tamam’ derse Antalya’dan İstanbul’a geçecek
– Arsenal’den 3.5 milyon Euro garanti para alan Podolski, maddi konularda G.Saray’ın 2 önemli şartını da kabul etti.
Galatasaray, dünyaca ünlü yıldıza 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık sözleşme önerdi. Kısa bir düşünme evresinden sonra Podolski bunu kabul etti.
Arsenal Kulübü’nden yılda 3.5 milyon Euro garanti para kazanan Podolski’ye G.Saray’ın teklif edip olumlu yanıt aldığı rakam 3.2 milyon Euro… Yıldız oyuncu, 30 yaşını da bulmasının etkisiyle daha az garanti paraya “Evet” demiş oldu.

AiLESiYLE TATiLDE
Halen Antalya’da MAXX Royal Otel’de ailesi ile tatil yapan Lukas Podolski, artık iki kulübün anlaşmasını bekliyor. Galatasaray’ın teklifini kabul eden Alman yıldızın transferini Arsenal’in tavrı belirleyecek.
Galatasaray, başırılı golcü için İngiliz ekibine 3.5 milyon Euro bonservis bedeli teklifinde bulundu. Görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde Lukas Podolski, tatilini kesip İstanbul’a geçecek ve imzayı atacak.

Yılların dostluğu
– Mondragon ile Podolski, Köln’de forma giydi. Mondragon, Podolski’nin 2009’da Köln’e gelmesi için kulübüne kaynak yaratma adına sezon sonuna kadar alacağı olan 500 bin Euro’dan vazgeçmeye hazır olduğunu açıkladı.

ŞAŞIRTAN ÖNERİ
– Alman ve Türk basınında yer alan haberde Faryd Mondragon, Köln’ün Podolski’ye ihtiyacı olduğu belirtip, “Kulübün ihtiyacı varsa ben fedakarlığa hazırım” demişti.

DOSTUNA TEBRİK
– Podolski, geçtiğimiz yıl 43 yaşında sahalara veda eden dostu Mondragon’u Twitter hesabından kutlamıştı.

iTALYA’DA ZiYARET
– Faryd Mondragon, Ocak 2015’te, Inter Kulübü’nde kiralık olarak forma giyen Lukas Podolski’yi İtalya’ya giderek ziyaret etmişti.

(Hürriyet)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.