İtalya’da yeniden şike şoku!

İtalya’da yeniden şike şoku!

İtalya İkinci Futbol Ligi (Serie B) takımlarından  Catania’nın başkanı Antonio Pulvirenti ile beraber 7 kişi, geçen sezon maç satma  ve satın alma faaliyetlerine karıştıkları şüphesiyle gözaltına alındı.
 
Ülkenin yeni güne şike soruşturmasıyla başlamasına neden olan haberde,  Sicilya adası takımlarından Catania’nın adının maç satın alma faaliyetlerine  karıştığı belirtildi.
 
İtalyan basınına yansıyan haberlerde, Catania kenti mafya ile mücadele  savcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında maçların sonucunu değiştirerek, lige  tesir edecek faaliyetlere giriştikleri şüphesiyle Catania Kulübü Başkanı  Pulvirenti, başkan yardımcısı Pablo Cosentino, eski sportif direktör Daniele  Delli Carri gibi isimler başta olmak üzere 7 kişinin gözaltına alındığı  öğrenildi.
 
Polisin, Catania kentinin yanı sıra Roma, Chieti ve Campobasso  şehirlerinde de arama faaliyetlerini sürdürdüğü kaydedildi.
 
İtalyan emniyetinin Genel Soruşturmalar ve Özel Operasyonlar Birimi’ne  (DİGOS) bağlı ekiplerinin de destek verdiği soruşturmada Catania dışında başka bir spor kulübünün adının geçmediği ve başka kişilere yönelik soruşturmanın şu an  için söz konusu olmadığı ifade edildi.

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.