Hamzaoğlu’nun ayrılığındaki 8 neden

Hamzaoğlu’nun ayrılığındaki 8 neden

Galatasaray’a üç kupa kazandıran Hamzaoğlu, 17.32’de Başkan Dursun Özbek ile biraraya geldi, 8 dakikalık görüşme sonrası bileti kesildi. Başarılı çalıştırıcının Umut Bulut ile ilgili yaptığı açıklamanın bardağı taşıran son damla olduğu, bu gelişmenin ardından gönderilmesinin kararlaştırıldığı öğrenildi.

İşte ayrılığın 8 nedeni

Sarı-Kırmızılarda görev yaptığı kısa sürede kupalara ambargo koymasına rağmen Hamza Hamzaoğlu’nun sonunu getiren faktörler şunlardı:

1. Rapora karşı çıktı: 2-2’lik Astana maçı sonrası Genel Sekreter Fatih İşbecer mail yoluyla rapor istedi. Ancak Hamzaoğlu sezon başından beri bir türlü rapor göndermiyordu. Astana maçından sonra da alışkanlığına devam etti.

2. Disiplin zaafiyeti: Futbolcuların disiplinsiz tavırları, kenara gelirken verdikleri reaksiyonlar yine sonu getiren bir detay oldu.

3. Denayer’i küstürdü: Yönetim mali sıkıntılar nedeniyle az transfer yapmış ama bu futbolcuların şans bulmasını istiyordu. Özellikle Sabri’yi oynatmak uğruna büyük ümitler beslenen Denayer’i bir kenara itilmesi, Rodriguez’e yeterli şansın verilmemesi de tepki topluyordu.

4. Podolski’yi istemedi: Hamzaoğlu transferine karşı çıksa da Başkan Dursun Özbek Alman futbolcuyu transfer etti.

5. Bilal ve Niasse ısrarı: 32 yaşındaki Bilal’i transfer etmesi, yine Akhisar’dan eski oyuncusu Niasse’yi ısrarla istemesi sosyal medyada büyük tepki çekiyordu.

6. Rize’deki soğuk duş: Çaykur Rizespor maçında uzatmalarda yenilen 2 golle alïnan şok yenilgi yöneticileri çok kızdırdı.

7. Oyuncularla ilişkisi bozuldu: Başta Burak Yılmaz olmak üzere bazı futbolcularla ilişkileri bozulan Hamzaoğlu Florya’da da artık sorunlar yaşıyordu.

8. Umut açıklaması: “Umut Bulut’un kontratı otomatikman uzamasa da ben uzatırdım” şeklindeki ifadeleri ise son kriz oldu.

(Kaynak/Milliyet)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.