Güntekin Onay’dan Martin Linnes yorumu

Güntekin Onay’dan Martin Linnes yorumu

Güntekin Onay, Aslan’ın yeni sağ beki Martin Linnes’i mercek altına aldı.

MARTIN Linnes’i Beşiktaş’ın gündemine girdiği dönemden beri takip ediyoruz… Hücum gücü yüksek, tempolu ve dinamik bir kanat beki. Özellikle F.Bahçe’yle İstanbul’da oynanan maçtaki futboluyla beğeni kazandı. Fiyatı ve yaşı son derece uygun… Norveç Milli Takımı’nda da son dönemlerde forma giyiyor. Kendi liginde son iki sezondur devamlılığı, son derece olumlu.

TÜM bu pencerelerden bakınca G.Saray, fiyat-performans ilişkisi bakımından isabetli bir transfer yaptı diyebiliriz.

Ancak tabii ki her transferde olduğu gibi Linnes için de bazı soru işaretleri doğal olarak akla gelebilir. Defansif yönü, G.Saray’ın sorunlu takım savunmasına ne derece pozitif etki yapabilir? Veya Norveç Ligi’nin seviyesi G.Saray’ın hedefleri için yeterli mi? Neticede UEFA Avrupa Ligi’nde başarılı maçlar çıkarsa da Molde, Avrupa’da üst düzey bir ekip değil. Genel takım kalitesini arttırabilmek için üst düzey oyuncular transfer edilmeli düşüncesine sahibim.

UEFA’da oynayamayacak

ÖRNEĞİN, Arsenal’den Eboue, Juventus’tan Melo, Inter’den Sneijder, Lazio’dan Muslera gibi oyuncular G.Saray’ın genel kalitesine direkt etki etti ve takımı bir üst seviyeye taşıdı. Linnes, sağ bek açığını kapatsa bile G.Saray’ın oyununu bir üst seviyeye çıkarır mı? Bu tartışmaya açık bir konu. Ayrıca UEFA’da oynayamayacak olması da ciddi bir handikap. Liderin 11 puan gerisindeki bir ekibin sadece ligde oynayabilecek bir futbolcuyu transfer etmesi çok da akla yatkın gelmiyor.

Gelişmeye açık

TOPARLAMAK gerekirse 24 yaşında, gelişmeye açık kendi milli takımında da oynayan bir futbolcu uygun fiyata transfer edildi. Ümit ediyoruz ki uyum sorunu yaşamadan beklenen katkıyı verir. Avrupa’da oynayamayacak olması ise göz ardı edilmeyecek bir sorun.

(Kaynak/Şampiy10)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.