Güntekin Onay’dan Beşiktaş maçı yorumu

Güntekin Onay’dan Beşiktaş maçı yorumu

Güntekin Onay, Bursaspor-Beşiktaş maçını değerlendirdi.

BEŞİKTAŞ’IN hücumda en az üretkenlik sergilediği maç oldu Bursaspor mücadelesi. Ancak aksaklılara rağmen akılcı ve sonuç odaklı oynayan bir Beşiktaş vardı. Bursaspor, orta alanda diri, istekli ve organizeydi. Özellikle de Oğuzhan’ın topla buluşmasını ve oyun kurmasını engellemeyi hedeflemiş Ertuğrul Sağlam. Bunda da büyük ölçüde başarılı oldu.

PAS akıcılığı sağlayamayan Beşiktaş’ta hatlar arasında kopukluklar ilk kez bu kadar belirgindi. Pas hataları, basit top kayıpları Beşiktaş’ın oyununu olumsuz etkilediği gibi geriye de çok koşmasına ve yorulmasına neden oldu.

BURSASPOR DÜŞÜNCE…

QUARESMA dışında hücumda etkili işler yapan bir oyuncu çıkmayınca da maç tamamen mücadele oyununa dönüştü. Gökhan Töre top almıyor ve aldığı zaman da kaybediyor. Maç boyunca pozitif anlamda hiçbir aksiyonun içinde olamadı. 2. yarıda Necip’in de varlığı ile Bursaspor’u kalesinden daha uzakta tutan Beşiktaş, bu kez de etkili hücumlar yapamadı.

EV sahibi Bursaspor ise enerjik görüntüsünü ofansif zenginliğe dönüştüremedi. Maç boyunca yüksek eforla oynayan Bursaspor’un fiziksel olarak düşüş yaşaması ile birlikte son 20 dakika oyun Beşiktaş’ın lehine gelişti. Arka arkaya kullanılan kornerler golü bulmak için en kısa yol olarak görünüyordu.

OZZIE TAM BİR YILDIZ

ZORLUK derecesi yüksek Bursa deplasmanında oyunsal anlamda bu kadar olumsuzluklar ile dolu bir Beşiktaş için son dakika golü ile gelen bu 3 puan henüz 11. hafta olmasına rağmen şampiyonluk kapısının anahtarı olabilir. Başta Rhodolfo olmak üzere kaleci Tolga ile birlikte tüm savunma oyuncuları iyi bir iş çıkarttı.

OĞUZHAN kendi kalitesinin altında kaldığı ve baskı altında oynadığı bir maçta 3 puan getiren klas golü ile gerçek bir yıldız futbolcu olduğunu bir kez daha ispat etti.

ŞENOL Güneş, yorgun takımını böylesine zor bir deplasmanda diri bir rakibe karşı dakika dakika çok iyi yönetti ve doğru değişiklikler ile de sonuca gitmeyi bildi.

(Kaynak/Vatan)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.