Gökhan Gönül, Barcelona’yla masaya oturdu

Gökhan Gönül, Barcelona’yla masaya oturdu

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında mekik dokuyan Gökhan Gönül’ün Barcelona’ya transferi çok ciddi bir hal almış durumda… Bulut, Barcelonalı yetkililer ile masaya oturdu. Teklif istenen düzeyde olmasa da Gökhan Gönül’ün Barça’ya çok sıcak baktığı ifade edildi…
 
Transferi adeta yılan hikayesine dönen Gökhan Gönül konusunda flaş gelişmeler yaşanıyor… Milli futbolcu, “Fenerbahçe’de kalacak”, “Beşiktaş’a gidecek” derken Barcelona ile flört etmeye başladı. Geçtiğimiz hafta başlayan ve ilk olarak TAKVİM’in manşetine taşıdığı görüşmeler çok ciddi bir boyuta ulaşmış durumda. Arda Turan’ın Barcelona’ya transferinde çok büyük bir rol oynayan ve aynı zamanda Gökhan Gönül’ün de menajeri olan Ahmet Bulut, İspanyol devi ile pazarlıklara resmen başladı. Dani Alves’in takımdan ayrılmasının ardından Aleix Vidal’e alternatif olacak bir sağ bek arayan Barcelona’nın milli futbolcuya 2 yıllık sözleşme teklif ettiği belirlendi. Görüşmenin çok olumlu bir ortamda geçtiği, Ahmet Bulut ile Katalan yetkililerin önümüzdeki günlerde de bir araya geleceği öğrenildi. Bulut zirvenin ardından, Milli Takım kampında bulunan Gökhan Gönül’ü arayarak yapılan teklifin ayrıntılarını telefonda anlattı.
 
TEKLİF ÇOK DÜŞÜK AMA HUZURU İÇİN GİTMEK İSTİYOR!
 
GÖKHAN Gönül eğer Barcelona’ya ‘evet’ derse yıllık 3 milyon Euro’luk bir sözleşmeye imza atacak. Fakat vergiler nedeniyle bu rakam 1.4 milyon Euro’ya kadar düşecek. Fenerbahçe’den geçen sezon 1 milyon 750 bin Euro alan ve yeni sezon için 2.5 milyon Euro talep eden milli futbolcunun, rakam oldukça düşük olmasına rağmen Barcelona’ya sıcak baktığı belirtiliyor. Beşiktaş’a gitmesi durumunda olası taraftar tepkisini nedeniyle huzurunun bozulacağını düşünen milli futbolcu, çok daha az kazanma pahasına İspanya’ya gitmeyi düşünüyor.
 
(Kaynak/Takvim)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.