Galatasaray’ın yeni teknik direktör adayı

Galatasaray’ın yeni teknik direktör adayı

Galatasaray’da Hamza Hamzaoğlu’nun görevine sürpriz şekilde son verilmesinin ardından teknik direktör konusunda arayışlar hız kazanırken resmen aday enflasyonu yaşanıyor.

Cim-Bom’un masasında yerli olarak sadece Mustafa Denizli ismi konuşulurken, 10 hoca üzerinde çalışma yapıldığı bildirildi. Sarı-kırmızılıların, Atletico Madrid maçı öncesinde bu sorunu çözüme kavuşturacağı belirtildi.

Başkan Dursun Özbek, Genel Sekreter Fatih İşbecer ve Sportif Direktör Cenk Ergün üçlüsü tarafından yürütülen operasyonda Mustafa Denizli’den sonra, listenin ikinci sırasında yer alan İsviçreli futbol adamı Lucien Favre’yle ilgili ilk temasın olumsuz olduğu belirlendi. Buna rağmen Favre’nin İstanbul’a davet edildiği dile getirildi.

Galatasaray’ın alternatifleri arasında öne çıkan diğer çalıştırıcı ise Clarence Seedorf oldu. Hollandalı teknik adamın Milan’dan ayrılmasına karşın 2016’ya kadar mukavelesinin bulunduğu ancak Galatasaray’a gelebileceğini ilettiği öğrenildi. Seedorf ismi Mancini sonrası da gündeme gelmiş ancak Hollandalı hoca öneriyi kabul etmemişti. Ayrıca Ajax’ı çalıştıran Galatasaray’ın eski oyuncusu Frank de Boer da bir başka Hollandalı olarak sarı-kırmızılıların gündeminde bulunuyor.

Renard önerildi

Galatasaray’a önerilen isimler arasında Lille’den ayrılan Herve Renard da yer alıyor. İtalyan menajer Ludovic Fattizzo, Başkan Dursun Özbek ve Cenk Ergün’le temasa geçerek, Galatasaray’da çalışmaya sıcak baktıklarını bildirdi. Türk asıllı İsviçreli teknik adam Murat Yakın da Galatasaray’a önerilen bir başka isim… Spartak Moskova’yı çalıştıran Yakın’ın Galatasaray’a gelmeye hazır olduğu bildirildi.

Ada’dan iki iddia

Galatasaray’ın teknik direktör arayışı konusunda öne çıkan Brendan Rodgers ve Michel Preud’homme isimleri dikkat çekti. İngiliz Talksport radyosunun iddiasında hafta başında Londra’da yapılan Wyscout Forumu’nda Futbol Direktörü Cenk Ergün ile görüştüğü iddia edildi. Şu an boşta olan Rodgers’ın ve Club Brugge’de çalışan Preud’homme ile herhangi bir görüşme olmadığı Cenk Ergün tarafından net bir dille yalanlandı.

(Kaynak/Milliyet)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.