Galatasaray’da beklenen karar verildi

Galatasaray’da beklenen karar verildi

Sarı-kırmızılıların 9 sene önce kiraladığı Galatasaray Adası, 30 Kasım’dan itibaren üyelere sosyal tesis olarak hizmet verecek. Kiralama ya da üyelerin hizmetine açma konusunu genel kurulun önüne getiren Başkan Özbek, “Sırada spor salonu var” dedi.

Galatasaray Adası artık sosyal tesisi olarak üyelerin hizmetinde olacak. Adayı 9 senedir işleten ve buraya “Suada” ismini veren Mehmet Koçarslan’ın sözleşmesinin 30 Kasım’da sona erecek olması nedeniyle olağanüstü toplanan Galatasaray Genel Kurulu, kiralanması ya da sosyal tesis olarak kullanılması konusunda tercihini yaptı. 938 üyenin kayıt yaptırdığı toplantıda açık oylama yapılırken salonun yüzde 90’a yakını, tesisi üyelerin kullanması yönünde oy kullandı.

4 saatlik konuşma

Türk Telekom Arena’daki geniş katılımlı toplantıda 28 üye konuşmak için kürsüye çıkarken, Koçarslan da, TT Arena’ya geldi, oylama sırasında salonda bulunmak yerine üst katta olmayı tercih etti. 4 saat süren konuşmaların ardından söz alan Başkan Dursun Özbek “Amacımız Galatasaray Adası’nın Galatasaray üyelerinin hizmetine açılmasıydı. Sosyal tesis olarak kabul edildi. Tahliye süreci teknik ve hukuki bir konu. Biz teknik olarak en süratli nasıl tahliye ederiz onun peşindeyiz, hukukçularımız çalışıyor” dedi.

Özbek şöyle devam etti: “Sırada spor salonu yapma projemiz var, Riva var. Verdiğimiz sözlerin hepsinin arkasındayız. Stadın üst kullanım hakkıyla ilgili de gelişme var. Her şey son derece pozitif gidiyor.”

Atatürk tartışması

Ahmet Özdoğan, konuşması sırasında “Gazi Mustafa Kemal” deyip daha cümlesini bitirmeden, birkaç üye ayağa kalkıp “Atatürk deyin” ifadesini kullandı. Özdoğan, “Benim Atatürkçülüğüm tartışılmaz” yanıtını verip, Atatürk’ün “Yurtta sulh cihanda sulh” sözünü söyledi ve alkış aldı. Özdoğan yaptığı sunumda, işadamı Ferit Şahenk’in Fenerbahçe formalı fotoğrafını gösterip, “İşletmeci Mehmet Koçarslan, ‘Ferit Bey çık derse çıkarım’ dedi, sanırım üyesi olduğu Galatasaray genel kurulu bir karar alırsa uygular” ifadesini kullandı.

‘Zarar 17 milyon dolar’

Eski başkan adaylarından Adnan Öztürk, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve divan heyetine 2 değerleme raporu sundu. Öztürk, adanın tapu değerlemesinde “emsali bulunmadığı için” değerinin ölçülemediğini belirtti. Öztürk, adayı çevresindeki 11 işletmenin kirasıyla karşılaştırdığını, buna göre Galatasaray Adası’nın yıllık kirasının havuz bedeli hariç 3.5 milyon dolar olması gerektiğini söyledi. Öztürk, “Bu hesap üzerinden Galatasaray kulübü 9 senede zararı 17 milyon 785 bin dolar” dedi. Oyumu sosyal tesis olmasından yana kullanacağım” dedi.

Alkışlar Yarsuvat’a

En fazla alkışı alan isim olan eski Başkan Duygun Yarsuvat, ada üzerindeki tesislerin hukuksuz olduğunu, kendileri yıkmazsa belediyenin yıkım kararı alacağını dile getirdi. Yarsuvat, “Kamuya açık su sporları tesisi olarak kullanmalıyız. Siz yıkmasanız bile belediye gelecek, orayı yıkacak. Ertesi gün gazetelerde ön sayfaya çıkacağız. Adanın sosyal tesis yapılması için oyumu kullanacağım” ifadesini kullandı.

Şeffaf Galatasaray

Eski yönetici Sedat Doğan ve 10 arkadaşı, olağanüstü genel kurulun “kapalı oturum” şeklinde yapılması ile basının salon dışına alınması için önerge verdi. Doğan, “Basına malzeme vermeyelim” derken, Hayri Kozak, “Biz Galatasarayız, Cumhuriyet’in ve demokrasinin öncüsüyüz. Neden basına toplantıyı kapatıyoruz?” ifadesini kullandı. Oylamada toplantının açık yapılması kararlaştırıldı.

Cepten veriyor!

Sarı-Kırmızılılarda Başkan Dursun Özbek cebinden vermeye devam ediyor. Özbek’in, başkanlığı döneminde 25 milyon lira kasa kolaylığı sağladığı belirtildi. Özbek’in ayrıca yaklaşık 220 milyon lira şahsi kefalete imza attığı dile getirildi.

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.