Fikret Orman’dan stat ve transfer açıklaması!

Fikret Orman’dan stat ve transfer açıklaması!

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, stat projelerinde sona doğru geldiklerini belirterek, 90 gün içerisinde Vodafone Arena’nın içini ve dışını bitirme gayreti içinde olduklarını belirtti.

Fikret Orman, Anadolu’daki Beşiktaş derneklerinin temsilcilerine Ankara’da  iftar yemeği verdi. Orman, yemek sonrası yaptığı konuşmada, hayata geçirilen  projeler ve takıma yapılacak transferlerle ilgili açıklamalarda bulundu.
  Stat temelini attıkları günden itibaren 18 ay geçtiğini belirten  Orman, “Vodafone Arena, 143 bin metrekarelik bir kapalı alana sahip. Zor bir  lokasyonda olduğu için inşaatla alakalı bazen zorlandık. Vodafone Arena, bir  kulübün Türk futbol tarihinde yaptığı en büyük yatırımdır. Bütün Beşiktaşlıların  gurur duyacağı müthiş bir stat yapıyoruz” diye konuştu.
Stat konusunda hiçbir şeyden tasarruf etme mantığına gidilmediğini  ifade eden Orman, “2 hafta içinde çatıyı havaya kaldırıyoruz. Sonrasında da  çimlerin yetişmesi için 75 güne ihtiyacımız var. Bu da demek oluyor ki eylül gibi  çimin üzerinde top oynanır hale gelecek. Yani 90 gün içinde stadın içini ve  dışını bitirme gayretindeyiz. Herkesten daha fazla sabırsızlık bizde var”  ifadelerini kullandı.
  
 “Artık çok fazla transfer yapmıyoruz”
Orman, futbol takımının geçen sene şansız bir sezon geçirdiğini ve  kaçırdıkları şampiyonluğun herkesi fazlasıyla üzdüğünü vurguladı.
 Geçen sezona değinen Orman, “UEFA Kupası’nı alabileceğimiz bir şans  vardı. Tottenham ve Liverpool maçlarını kazandıktan sonra böyle bir yol  açılmıştı. Şampiyonluğu da son dönemeçte bir haftada 7 puan yitirerek kaybettik.  Bunlar bütün camiada büyük bir üzüntü yarattı” şeklinde konuştu.
  Orman, genç bir takıma sahip olduklarını kaydederek, şöyle devam etti:
  “Karakterli çocuklardan oluşmuş, seçilmiş sporcularımız var. Beşiktaş  artık üzerine koyma aşamasına gelmiştir. Beşiktaş’ta artık ‘hep al devri’  bitmiştir, arada bir ‘sat devri’ olacaktır. Dünyanın büyük kulüplerine baktığınız  zaman, birbirlerine oyuncu satarlar ve bütçelerini dengelemeye çalışırlar. Satıp,  daha iyisini almaya gayret edeceğiz. Ortada oluşmuş bir şey yok ama hoşumuza  gitmesi gereken şey, Beşiktaş’ın oyuncuları değerlidir ve alıcıları çıkmıştır.  Beşiktaş’ta oynamadan önceki değerlerinin üzerine koşmuştur. Artık çok fazla  transfer yapmıyoruz. Her sene 3-4, arada da 1-2 transfer yapacağız.”
 Transfer konusunda kimsenin acelesi olmaması gerektiğinin altını çizen  Orman, “Beşiktaş’ın menfaatini sağlamak için pazarlık yapmamız gerekiyor. Bu sene  Vodafone Arena’da gerçekten bütün camia olarak şampiyon olmak istiyoruz. Biz bu  tesisleri, statları ve sponsorlukları bu başarıları elde edebilmek için  yapıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.
“Aradaki farkı kapatıp önde olacağız”
Büyük yatırımları geride bıraktıklarını ve kulübün borçlarının giderek  azalacağını belirten Fikret Orman, “Bunu hep beraber göreceğiz, 2019-2020 sezonunda  Beşiktaş Kulübü, 1 milyar bütçe yapan bir kulüp haline gelecek. Geçmiş  senelerdeki rakiplerimizle olan farkı kapatıp, gelir itibariyle daha önde  olacağız. Mesele elde edilen kaynakları doğru kullanabilmektir” diye konuştu.
Fikret Orman, basında yöneticiler arasında bazı sorunlar varmış gibi  yansıtıldığını kaydederek, “Beşiktaş taraftarının bunlarla ilgisi yoktur.  Taraftarımız sadece stadının ve tesislerinin bitmesini, şampiyon olunmasını,  ahlaklı duruşu ve iyi temsil edilmeyi beklemektedir. İçeriden yıkamayacaklarını  anladıkları için bir organizasyonla yıkmaya çalışıyorlar. Ben ve arkadaşlarım  buna izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.
    “Sandığı koyacağız”
  Kimsenin aday olamadığı günlerde aday olduklarını ve en kısa zamanda  seçime gitmeyi planladıklarını belirten Orman, sözlerini şöyle tamamladı:
“Şu anda 6-7 aday varmış. Bu da bizim ne kadar başarılı olduğumuzun  göstergesidir. Kendimizle bir nebze de olsa gurur duyuyoruz. Sandığı koyacağız. Herkes ne var ne yok ortaya koyar. Beşiktaş’ta aday çıkmalıdır, çıkmaması ayıptır.  Programları olan, arkası boş olmayan, fikirlerini ve Beşiktaş’a  katabileceklerinin ortaya koyanların yarışacağı adil bir seçim olur.”

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.