Fenerbahçe’den Beşiktaş’a üçlü kıskaç

Fenerbahçe’den Beşiktaş’a üçlü kıskaç

Fenerbahçe orta sahayı Topal-Meireles ve Ozan ile sağlama alacak. Hızlı kanat oyuncuları ile Kartal’ın başını döndürecek… Sağda Markovic, solda Nani görev yapacak. Son darbeyi Hollandalı Van Persie vuracak…

Bu gece Atatürk Olimpiyat Stadı’nda 2015-16 sezonundaki ilk derbisini oynayacak olan Fenerbahçe’nin oyun planı büyük ölçüde belli oldu. Beşiktaş’a boş alan yaratmamayı hedefleyen Fenerbahçe orta sahayı savunma özellikleri üst düzeyde olan Mehmet Topal, Raul Meireles ve Ozan Tufan ile kapatacak. Hücumdaki planı öncellikle kanatları kullanmak. Fenerbahçe sağda Markovic, solda da Nani’yi sık sık kullanacak. Ayrıca savunma bekleri Şener ve Hasan Ali de bu ikiliye kanatlardan yardım edecek. Kanat organizasyonları ile Beşiktaş defansının gardını düşürmeyi planlayan Fenerbahçe’de bu sayede uygun pozisyon bulması beklenen Van Persie ise öldürücü darbeyi indirecek.

MARKOVİC’TEN ÇOK OLUMLU SİNYALLER
NANI’nin her geçen hafta yükselen performansı ve golcü kimliği ile birlikte Markovic’in son Bursaspor maçındaki etkili, güçlü ve süratli hali Sarı-Lacivertliler’i fazlasıyla umutlandırıyor. Yaptığı çalışmalarla eski gücüne yavaş yavaş kavuşmaya başlayan Van Persie’nin de gol yollarındaki müthiş becerisi derbiyi Fenerbahçe’ye getirecek olan unsurlar olarak gözüküyor. Hafta içinde sakatlıkları geçen Abdoulaye Ba ve Diego’nun da takıma katılması herkese derin bir nefes aldırdı.

(Kaynak/Takvim)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.