Derbide truva paniği: “Ya gelirsek?”

Derbide truva paniği: “Ya gelirsek?”

Olimpiyat’ta oynanacak olan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde konuk ekibin taraftarları yasak nedeniyle tribünlerdeki yerlerini alamayacak. Ancak Fenerbahçeliler sosyal medyada ‘Truva’ iddiasını gündeme getirdi. Bu olayın gerçekleşmesi teknik olarak da mümkün.

Beşiktaş’ın yarın Fenerbahçe’yi ağırlayacağı derbiye konuk takımın taraftarları alınmayacak. Dört büyükler arasında deplasman yasağı bu sezon da uygulanıyor. Sosyal medyada bu yönde ilginç iddialar var. Beşiktaş’ta biletlere fazla ilgi göstermemesinden faydalanmak isteyen bazı Fenerbahçe taraftarların maça girmek istediği ileri sürülüyor.

İKİNCİ KART ALABİLİYORLAR

Beşiktaş bu maça Fenerbahçeli logolu passolig kartlarını satış yaptırmıyor. Ancak e-bilet sistemine göre bir taraftar, birden fazla logoyla yeni bir kart sahibi olabiliyor.Yani Fenerbahçeli bir taraftar isterse sıfırdan bir başvuru yapım, Beşiktaş veya TFF logolu ikinci bir kartı alma imkanına sahip. Yine Anadolu takımlarından herhangi birisinin kartına sahip olabilir. Özetle sosyal medyada dolaşan ‘Truva’ operasyonu teknik olarak mümkün. Yetkilerin bu konuda önlem alması beklenirken, bir grup Fenerbahçe taraftarı içeri girerse renklerini belli ettikleri durumda dışarıya çıkarılacak.

Fenerbahçe taraftar grubu Genç FB bu yöndeki mesajlarıyla dikkat çekti.

(Kaynak/Skorer)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.