Beşiktaş’tan Mitroglou atağı!

Beşiktaş’tan Mitroglou atağı!

Bir yandan Demba Ba’yı satmaya çalışan Beşiktaş, diğer taraftan da onun yerini alacak ismi netleştirdi. Fulham’la bağlarını koparmaya hazırlanan Yunan golcü Kostas Mitroglou için yönetim İngiltere’ye çıkarma yapıp bu transferi bitirecek.

Beşiktaş da, Demba Ba’nın takımla bağlarını koparmasının an meselesi olması sebebiyle santrafor transferindeki temaslar hemen başladı. Önümüzdeki sezon teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde hem Türkiye’de kupalar hem de Avrupa Ligi’nde başarı hedefleyen Beşiktaş da golcü olarak ilk aday, geçen sezonu kiralık olarak Olympiakos’ta tamamlayan ve bonservisi Fulham’da olan Kostas Mitroglou… Ba alınmadan önce de Kara Kartal’ın ısrarla istediği Mitroglou’nun alınması için Güneş’in de onay verdiği ve Başkan Fikret Orman ile kurmaylarının gaza bastığı bildirildi. Geride bıraktığımız sezonda ligde attığı 16 golle Olympiakos’un, Yunanistan Ligi’nde şampiyon olmasında büyük pay sahibi olan 27 yaşındaki forvet için yönetim, Ba’dan gelecek 14 milyon Euro’nun bir bölümünü bu transferde kullanmayı planlıyor.

Bonservisiyle alınacak

Ada’da bir türlü istediği ortamı bulamayan Mitroglou’yu önümüzdeki sezon planlarında düşünmediği öğrenilen Fulham’ın da, kendisine yararlı olamayan golcüsünün bonservisiyle vermeyi planladığı öğrenildi. Şu an için Yunan golcünün, bonservisi konusunda kesin bir rakam konuşulmazken, Kara Kartal’ın önümüzdeki günlerde soluğu, İngiltere’nin Başkent’i Londra’da alıp, Ada ekibiyle masaya oturması bekleniyor.

(Fanatik)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.