Beşiktaş’a kredi müjdesi

Beşiktaş’a kredi müjdesi

Borcu 1 milyar TL’ye yaklaşan Beşiktaş’ta yönetim, feraha çıkılacak formülü hazırladı.

Beşiktaş’ta pazar günü divan kurulu toplantısı var… Toplantının gündeminin merkezine kulübün 926 milyon TL’yi aşan borcunun oturması bekleniyor… Beşiktaş yönetimi bu borca karşı en büyük çözüm umudu tabii ki Vodafone Arena. Ama stat açılana kadar yönetim bir başka büyük adım atıp kulübe nefes aldıracak bir proje daha üretti…

KREDİLER YENİDEN YAPILANDIRILACAK

Beşiktaş, Denizbank önderliğinde oluşturulacak ve içinde yabancı bankaların da olacağı konsorsiyumdan 250 milyon dolar kredi çekmek için aylardır süren görüşmelerde büyük aşama kaydetti. Söz konusu kredinin 2 yıl ödemesiz, 12 yılda vadeli olması planlanıyor. Bu krediye onay çıkması halinde yönetim ilk olarak gelirlerin üzerindeki temlikleri kaldıracak. Böylece kulübe sıcak para akışı sağlanacak.

Ardından da geçmiş senelerde çeşitli bankalardan o dönemin şartlarına göre alınmış kredilerin günümüz şartlarına göre daha düşük faiz oranlarıyla yapılandırılması düşünülüyor. Yönetimin hedefi, borcu uygun şartlarda tek bir çatı altında toplamak ve geri ödeme yapılmayacak olan 2 sene içinde gelir musluklarının da açılmasıyla kulübü finansal açıdan rahatlatmak.

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.