Aziz Yıldırım’ın dediği oldu

Aziz Yıldırım’ın dediği oldu

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, TRT Spor’da katıldığı bir programda Ergin Ataman’ın, A Milli Basketbol Takımı’nı çalıştırmaya devam edip etmeyeceği ile ilgili çıkan haberlere cevap verdi.

“ANTRENÖRLERİMİZ SADECE MİLLİ TAKIMI ÇALIŞTIRACAK”

FIBA’nın milli takımların takvimlerini değiştirdiğini belirten Erdenay, “Futbolu örnek alıyorlar artık. Bu durumda yıl içlerinde de milli maçlar olacak. Yazın bile bu ortamda kolay olmuyordu antrenör için iki takımı çalıştırmak. Şu ortamda artık milli takım antrenörünün kulüp takımı çalıştırması imkansız. Bu durum Ergin Ataman ve Ekrem Memnun için de geçerli. Bunu daha önce de söylemiştim. Bu yeni statüyle önümüzdeki dönemde antrenörlerimiz sadece milli takımlarımızı ya da kulüp takımlarını çalıştıracak” şeklinde konuştu.

“GALATASARAY YA DA MİLLİ TAKIM”

Ergin Ataman’ın sözleşmesinin 2016 Olimpiyatları’nı kapsadığını vurgulayan Harun Erdeanay, “Sonrasına bakacağız. Sonrasında ya Galatasaray’da devam edecek ya da milli takımda. Ergin Ataman’ın uzun seneler milli takıma hizmet etmesi bizim için avantaj ancak sadece milli takımda devam edebilir” diye konuştu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, daha önce yaptığı açıklamalarda Ergin Ataman’ın hem Galatasaray’ın hem de A Milli Basketbol Takımı’nın başında görev almasını eleştirmişti.

AZİZ YILDIRIM REST ÇEKMİŞTİ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman’la ilgili olarak, “Eğer Ataman hem milli takımı hem Galatasaray’ı çalıştırmaya devam ederse, Fenerbahçe milli takıma oyuncu göndermeyecek” diyerek basketbol federasyonuna rest çekmişti. Yıldırım 2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası’ndan önce yaptığı bu açıklamada Fenerbahçeli basketbolcuların Avrupa şampiyonası’nda da milli takımda bulunmayacağını belirtmiş, ancak federasyon başkanı Harun Erdenay Aziz Yıldırım’ı ikna etmişti. Şampiyonanın ardından sözlerini tekrarlayan Aziz Yıldırım Ergin Ataman hem Galatasaray’ı hem milli takımı aynı anda çalıştırdığı sürece milli takıma Fenerbahçeli oyuncuları göndermeyeceğini yinelemişti.

(Kaynak/Milliyet)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.