Arda’dan Arsenal açıklaması

Arda’dan Arsenal açıklaması

A Milli Futbol Takımımızın kaptanı Arda Turan, İspanyol basınına yaptığı açıklamada kendisi için Messi’nin dünyanın en iyisi olduğunu fakat Barcelona’ya kupa kazanmak için geldiğini söyledi. Arda Arsenal hakkında da konuştu.

Kendi stilinin Barcelona’ya uygun olduğunu söyleyen Arda, çok iyi oynadığı için Barcelona’da olduğunu, iyi oynaması halinde Arsenal’de oynuyor olacağını ifade etti ve “Kulübe imza atacağım zaman dürüstçe düşündüm. Eğer iyi oynarsam Arsenal’e gidebilirdim ama Barcelona’ya gelebilmem için çok iyi oynamış olmam gerekiyordu. Benim stilim basit, kısa paslarla oynama, gerektiğinde agresif ama sahaya kalitenizi yansıtmak üzerine kurulu. O yüzden stilimin Barcelona’ya uygun olduğunu söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

Katalan ekibinin Arjantinli süper yıldızı Lionel Messi hakkında da konuşan Arda, “Messi inanılmaz bir oyuncu. Çok hızlı. Topu kontrol etmesi, sürmesi sizi şok edecek düzeyde. Fakat en önemlisi taktiksel zekası. Bir anda rakibi çaresiz bırakabiliyor. Çok zeki bir oyuncu” şeklinde konuştu.

‘Barcelona’yı tercih etme sebepleri arasında Messi’yle oynayacak olmanın etkisi var mı?’ şeklinde bir soruya Arda, “Hayır. Ben Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak için buradayım. Leo benim için dünyanın en iyi oyuncusu fakat ben başarılar kazanmak için Barcelona’ya geldim” şeklinde yanıt verdi.

(Kaynak/Sporcope)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.