12 maddede Vitor Pereira!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira’nın imzayı attıktan sonraki 1 haftalık süreyi takımı incelemekle geçirdiği anlaşıldı. Takımın maç kasetlerini izleyen ve özellikle ikinci yarılarda hem performans hem de istatistiksel açıdan yaşanan düşüşleri tespit eden Vitor Pereira, ilk önce buna çözüm bulmayı planlıyor. Fizik gücünü yukarıya çekecek antrenman planlaması yapan Pereira ilk etapta bu eksikliği gidermeye çalışacak.
PROJE İÇİN YAYLA İDEAL YER
Sarı-Lacivertli ekibin Topuk Yaylası Tesisleri’ndeki kamp programında da güce ve dayanıklılığa yönelik çalışmalara ağırlık verecek olan Pereira’nın komando eğitimi yaptıracağı öğrenildi. Pereira, hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında olduğu Topuk Yaylası’nın kamp için tercih edilmesinin de avantajlı bir seçim olduğuna dikkat çekiyor.
YOĞUN MAÇ PROGRAMI VAR
Pereira’nın ikinci aşamada ise yoğun bir özel maç programı var. Portekizli teknik adam 28 Temmuz’da oynanacak Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına kadar futbolcuları tamamen fit duruma getirmenin hesaplarını yapıyor. Bu yüzden de 8 hazırlık maçı oynamayı planlıyor. Yönetimle yapılan görüşmelerde bu rakiplerin kimler olacağı ve ne düzeyde maçlar yapılacağı da netleştirilecek.
İLK BAKIŞTA PEREİRA
Portekizli Hoca 2 günlük antrenman performansıyla farklı bir profil çizdi. F.Bahçeli mevcut oyuncu kadrosunun alışkın olmadığı anlayış, Kanarya’yı Avrupa standartlarına yaklaştıracak önemli mesajlar içeriyor. Ancak bunun bünyeye ne kadar uyacağını da zaman gösterecek.
Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira’nın göze çarpan ilk özellikleri;
‘Otorite benim’ mesajı veriyor.
Mesafeli ama antipatik değil.
Az gülüyor, iş ciddiyeti fazla.
Başarı ve yükselme hırsı var.
Takdir ve cezaya önem veriyor.
Alaturka değil, çağdaş bir hoca.
Bilimsel gerçekleri önemsiyor.
Özgüveni ve disiplini yerinde.
Görevleri paylaşmayı seviyor.
Liderlik vasıfları üst düzeyde.
Sorumluluk duygusu yüksek.
Duygularını çok iyi yönetiyor.
 
(Akşam)

Related Posts

More News
Canlı Skor Servisi Maç Sonuçları tarafından sunulmaktadır.